Google Sosyal Medya ve Reklam

Adsense’den ne kadar kazanıyorsunuz?

Yeni blog açanların veya sitesine ilk kez Google Adsense reklamları ekleyenlerin ilk ve en çok merak ettikleri konulardan biridir bu.

Sitelerdeki Google Adsense Reklamlarından ne kadar kazanılıyor?

2010 yılında bloğumu açmış olsam da bende ilk kez açanlar gibi halen takipçisiyim bu konunun. 🙂

Aslında sorunun cevabını az çok bilsem de yinede peşine düşmekten vazgeçemiyorum. 🙂

Bu yazıda internetten topladığım çeşitli bilgileri paylaşacağım. Bazı forum sitelerinde konuyla ilgili paylaşılmış görüşlere yer vereceğim. Onun öncesinde alt kısımda kendi görüşüme yer vereyim.

Bloğumdaki Adsense reklamlarından ne kadar kazanıyorum?

Birden fazla bloğum var reklam gösterdiğim ama ben direkt şu an bu yazıyı okuduğunuz ohantekten.com üzerinden konuşayım.

Bu bloğu 3 Kasım 2010’da açmıştım. Birkaç yılda boş olarak beklemiş olabilir. Onun dışında güncel olarak ama en çokta son bir yıldır daha aktif kullandığım bir blogdur. Sanırım 2014 yılından beride Adsense reklamları barındırıyor.

Bloğun genel olarak ziyaretçi sayısı iyi sayılır, özellikle ilgilendiğim konulardan biri olan BlackBerry ile ilgili kronikleşen aramalarda Google‘da ilk sıralarda çıkar eklediğim yazılar. Örneğin Google’da “BlackBerry Google Play kurulumu” vb aramalarda ilk sıralarda yazılarım yer alır.

Asıl konu olan reklam kazancına gelecek olursam, net bir miktar söylemek mümkün olmaz maalesef. Yani bir ayda şu kadar kazanıyor veya bir günde şu kadar kazanıyor diyemem. Çünkü hiçbir gün birini tutmuyor. Örneğin bir gün 3 lira kazanırken ertesi gün 39 lira kazanabiliyor. Bu tutarsızlığın nedeni her tıklamanın eşit ücretlendirilmemesinden kaynaklanıyor. Örneğin bazen 1 tıklama 0,12 tl kazandırırken bir başka tıklama 0,45 tl, bir başka tıklamada 1,03 tl kazandırabiliyor.

Bu birbirini tutmayan tıklama ücretlerini dikkate alarak basit bir hesap çıkartmamız gerekirse, gün içinde 75 kez tıklama yapıldığını varsayalım. Günlük kazanç 9 TL olabilir, 33 TL olabilir veya 77 TL de olabilir. Bu hesap 75 tıklama için geçerlidir. Yinede bir bakmışsınız ki ertesi gün bu tahminlerin çok ötesinde de bir sonuç alınmış olabilir.

4 Yıllık Adsense kullanıcı olarak gördüklerim ve deneyimlerim bu şekilde.

Şimdi bir de aşağıda diğer kullanıcıların görüşlerine yer verelim.

hocam herkes farklı kazanır . adsensede ortalama bir şey alamazsınız , kategoriden kategoriye değişir. Sağlık sitesi farklı teknoloji sitesi farklı hep o yüzden kendiniz girip gelişmelere göre bakıcaksınız. 1k hite 10 tl kazanıyorum diyende var 100 hite 500 lira kazanıyorum diyende . ama para kazandırıyor. bir tıka 0.01 tl de verebilir 45-50 tl de verebilir bilemezsiniz.wmaraci.com'dan forumcu1
kabaca 44 tıklamaya 10.46tl kazanmışım ben mesela sektörüm teknoloji ve sosyal medya üzerine bu her kategoriye göre değişmektewmaraci.com'dan noktapanel
Kategoriye gore tbm degisir blog sitesi 1k 10 lira kazaniyorken finans sitesi 1k 1000 tl kazanabilir bu sitenin icerigi ve reklamlar ile alakali Ha bide yabanci siten varsa koseyi dondun demektir.wmaraci.com'dan eksiblog
Aylık 2500 ile 3000 arası değişiyor sitem yabancı site…wmaraci.com'dan onurkaplan
7 aydır ilgileniyorum site işleri ile adsense ile son 3 ay ingilizcem orta arkadaşla yapıyoruz saü de ingilizce okuyo 3.sınıf beraber tbm 0.85 kuruş günlük hit 1.5-3 k günlük mesela dün 67 küsür lira bıraktıwmaraci.com'dan Mosoko

Yukarıda gördüğünüz alıntılardan da anlaşılabileceği gibi net bilgiler bulunmuyor.

4.4/5 - (14 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle