Google Sosyal Medya ve Reklam

Adsense Yazı İçi Reklamlar İle Daha Uyumlu Reklam Gösterimi

Adsense yazı içi reklamları ile bloğunuzda daha şık ve tam uyumlu reklam gösterebilirsiniz.

Bir blog sitesindeki en verimsiz reklam alanları sidebar kısmında (sayfanın yan bileşen kısmı) bulunan reklamlardır. Bu reklam alanları sayfanın sağ veya sol kısmında olacağı için mobil cihazlarda otomatik olarak gizlenir ve ziyaretçiye gösterilmez.

Sidebar kısmında genellikle 300×300 gibi reklamlar kullanılır. Bu reklamlar genellikle PC den bloğunuza girenler tarafından görülebilir. Akıllı cep telefonlarından yazınızı okuyan bir kişi sidebar reklamını görmez. Görmesi için sayfanın en altına kadar girmesi gerekir. Ziyaretçi bunu da yapmayacağı için reklam alanlarınızda önceliği yazı içerisine vermeniz gerekir.

En iyi reklam yerlerinden birisi yazınızın başlığının hemen bir alt satırıdır. Başlığın altına, konuya girmeden önce eklenecek olan reklamın etkisi daha fazla olacaktır.

Başlık altına reklam eklemek için kullanılacak reklam formatlarından biri Google’ın yeni sayılabilecek Yazı İçi Reklam seçeneğidir. Bu reklam seçeneği ile yazı başlığınızın hemen altında sitenizle %100 uyumlu görünümde bir reklam elde edeceksiniz.

Adsense Yazı İçi Reklamlar İle Daha Uyumlu Reklam Gösterimi

Adsense sayfanıza girip reklam oluşturma sayfasına geçtiğiniz zaman karşınıza gelen yukarıda ki seçenekten üçüncü sıradakini seçmeniz yeterli olacaktır. Seçiminizden elde ettiğiniz reklam kodunu sitenizdeki ilgili reklam alanına yapıştırarak reklamı göstermeye başlayabilirsiniz.

Bu sayfadaki kapak resminin altındaki reklamda Yazı İçi Reklam seçeneği ile yapılmıştır.

4.4/5 - (13 votes)

Bir Yorum Ekle