Google Öne Çıkan Sosyal Medya ve Reklam

Adsense Reklamlarından Daha Fazla Kazanmak İçin

En İyi Wordpress Reklam Ekleme Eklentisi

Blog sitenizdeki Google Adsense reklamlarından daha fazla gelir elde etmek için Google’ın yeni geliştirdiği Feed İçi Reklamlar birimini kullanabilirsiniz.

Feed içi reklamlar, feed’e yerleştirilerek sitenizden para kazanmanıza ve ziyaretçilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza yardımcı olabilecek yeni bir reklam biçimidir.  Feed içi reklamlar, içeriğinizin görünümüne ve tarzına uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz yerel reklamlardır.

Feed içi reklamlar, genellikle yazının ortasına ya da yazının başladığı veya bittiği yere yerleştirilir. Ziyaretçiler içeriğinizde ilerledikçe Feed içi reklamlarla karşılaşır. Feed içi reklamlar, içeriğinizle kusursuz bir uyum içinde olduğundan ziyaretçileri rahatsız etmez ve doğal gezinme akışlarını bozmaz.

Gördüğüm kadarıyla bir çok blog sahibi reklamları ziyaretçilerin görmeyeceği alanlara ekliyor. Örneğin, sidebar kısmına özel bir durum olmadıkça reklam eklemek mantıklı değildir. Ekleyebilirsiniz ama fazla beklentiniz olmasın. Çünkü günümüzde en çok ziyaretçiyi mobil cihazlardan alıyoruz. Eğer sidebar (sitenin sağ veya sol kısmı/kenarı) kısmına reklam eklerseniz o reklam mobil cihazlarda otomatik olarak yazının en altına düşecektir ve ziyaretçiye o reklam görünmeyecektir.

Bu yüzden reklamlardan en fazla verim alacağınız yer yazı içi reklamlardır. Örneğin benim bu yazımdaki kapak resminin altında çıkan reklam Feed İçi Reklamlardır. Sayfanıza göre kendini şekillendirir ve ziyaretçilerinizi rahatsız etmez.

Eğer çok uzun yazılar yazmıyorsanız paragraf arası reklam kullanmaktan da kaçınmanız gerekir. Paragraf arası reklamlar genellikle 500 kelimeden daha fazla olan yazılar için idealdir.

Wp sitenize kolay bir şekilde reklamlar eklemek için WordPress Reklam Ekleme Eklentisi konulu yazıya göz atabilirsiniz.

Bu konuyla doğrudan bağlantılı olabilecek diğer konular:

Bir Yorum Ekle