Dizi Film

8. Gün Dizisi Final Yapıyor

19 Mart Pazartesi günü ATV’de oynamaya başlayan ve  Buğra GÜLSOY (Ozan), Burcu BİRİCİK (Bahar), Musa UZUNLAR (Hayati) ve Ceyda DÜVENCİ (Şehnaz) gibi önemli oyuncuları yer aldığı 8. Gün Dizisi erken final yapma kararı aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=6R5S13ivJMU

Dizinin bitme sebebi olarak her zamanki gibi reytingler gösterildi. İlk üç dört bölümde beklediği reytingleri elde edemeyen 8. Gün dizisini gözden çıkaran ATV, diziyi sonlandırmak üzere başlama saati olan 20:00’den 23:30’a alarak finale doğru sürüklemeye başladı.

Konusu gereği diğer dizilerden farklı bir kitleye sahip olan dizi ne yazık ki Türkiye’de ki izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaramadı. Türkiye’de ki dizi izleyici kitlesini az çok biliyorsunuz, Fox TV’de ki gibi kalitesiz konulara sahip diziler genellikle daha çok izlenir.

Diğer diziler gibi basit konulara değinmeyen ve gerçek konulara değinen 8. Gün Dizisi bir şekilde yayından kaldırılıyor. Belki yayından kaldırılma sebebi reytingler değildir. Kanalın diziye biraz daha şans vererek gün ve saatini değiştirmesi gerekirdi, doğrudan kaldırmak yerine. Dizi aynı zamanda Aselsan’da ki mühendislerinde nasıl yok edildiğini anlatıyordu. (İzlemeyenler için dizinin kısa genel konusunu aşağıda paylaştım.)

https://www.youtube.com/watch?v=W0-QYJyjKSw

8. Gün Dizisinin reytinglerde istediği başarıyı yakalayamaması kanalın dışında yapımcı firması olan Ay Yapım‘ı da şaşırttı. Ay Yapım genellikle uzun süre ekranlarda kalabilen başarılı projelere imza atmasıyla tanınır. İzlemiş olduğunuz birçok popüler diziler ve filmler Ay Yapım imzalıdır. Bunlardan hatırlayabileceğinizi düşündüğüm bazı projeleri; Dudaktan Kalbe, Yaprak Dökümü, Kuzey Güney, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Ezel, Aşk-ı Memnu, Karadayı, Medcezir, İçerde ve Çukur gibi dizilerden mutlaka bazılarını görmüşsünüzdür.

https://www.youtube.com/watch?v=Inpcztj49CE

Bahar, eşi Ahmet’le çok mutlu bir hayat sürerken annesi Şehnaz’ın ani ölüm haberiyle perişan olur.

Başarılı bir yazılım mühendisi olan Şehnaz ölmeden önce, ülke güvenliği için bir devrim niteliği taşıyan milli jet yazılımını tamamlamış ve bu sayede çalıştığı şirketin gözbebeği olmuştur.

Şehnaz’ın ölümüne sebep olanlar şimdi Bahar’ın peşindedir; Bahar’a hayatının en kötü gecesini yaşatırlar. Bu karanlık adamların başında Ozan vardır

Tüm hayatı bir anda alt üst olan Bahar, artık yolun sonuna gelmiştir. Bu sefer de karşısına eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati çıkar.

8. Gün Dizi Bölüm Fotoğrafları

8. Gün Dizisi Genel Konusu

Genel Hikaye

Bahar, zeki, hayat dolu, neşeli bir kızdır. Zenginlik içinde büyümüştür. Kocasıyla birlikte mutlu bir hayatı varken bir gün her şey tersine döner. Agna Şirketi’nde yazılım mühendisi olarak çalışan annesi Şehnaz öldürülmüştür. Bahar güvenli hayatından karanlık bir dünyaya savrulur. Annesini öldürenler, bilmediği bir nedenden dolayı şimdi Bahar’ın peşindedir. Bahar, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da annesinin cinayetinin ardındaki sır perdesini aralamaya çalışır. Sürprizlerle dolu bu serüvende yolu ummadığı biriyle kesişir. Eli kanlı bir mafya eskisi olan Hayati’yle işbirliği yapmak zorunda kalır. Bu zorunluluk zamanla ikisininde hiç hesaba katmadığı kuvvetli bir bağa dönüşür. Bu bağ adeta iki farklı dünyanın çarpışması gibidir. Hayati, Bahar sayesinde içindeki temiz duyguları keşfederken Bahar ise kendi karanlık tarafıyla yüzleşir.

Bahar bu yolda kirlenecek, Hayati ise kirli hayatını temize çekecektir.Hayati’yle birlikte çıktığı bu yolda güvendiği birçok insanın maskelerinin düştüğünü görür. Bu süreçte kocasına olan inancını da kaybeden Bahar, aşka kapılarını kapatmıştır. Ama Bahar’ı bu yolda da büyük bir sürpriz beklemektedir.Tüm bu yaşadıklarına rağmen Bahar ve onu bu süreçte hiç yalnız bırakmayan Hayati,amaçlarından asla sapmaz.

Arama sorguları;

8. Gün final mi yapıyor?8. Gün neden final yapıyor?8. Gün ne zaman final yapıyor?


8. Gün Dizi Oyuncuları

Burcu BİRİCİK – (Bahar Yüksel)Buğra GÜLSOY – (Ozan Demir)Musa UZUNLAR – (Hayati Şahin)
Ceyda DÜVENCİ – (Şehnaz Yüksel)Yiğit KİRAZCI – (Ahmet Ekşi)Cem DAVRAN – (Aziz Uğur Boztepe)
5/5 - (2 votes)

Bir Yorum Ekle