Blackberry

31 Aralıktan sonra Blackberry Passport’ta Whatsapp kullanmak

Blackberry Passport Whatsapp desteği bitiyor

Bugün 15 Eylül ama şurada da bahsettiğim gibi 31 Aralık 2017 den sonra BlackBerry’de Whatsapp’ı kullanmak mümkün olmayacak.

Whatsapp telefonunuzda çalışmayı durdurduğu zaman Andorid Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. BlackBerry Passport cihazınızda yerleşik bir Android Oynatıcı olduğu için herhangi bir Google Play vs kurmadan direkt Android için olan Whatsapp’ı kurabilirsiniz.

Şu an ki Android versiyonlu Whatsapp’ta yaptığım testlere göre sesli ver görüntülü görüşmede başarılı bir şekilde yapılabiliyor.

Blackberry’nin orjinal Whatsapp’ı gibi Hub bağlantısı ise yapılamıyor. Gelen mesajlar bildirim olarak Hub’a düşüyor. Yani daha önce orjinal Whatsapp’a gelen mesajların Hub’a düştüğü ve kolay bir şekilde yine Whatsapp’ı açmadan cevap yazma olayı Andorid versiyonunda olmuyor. Gelen mesaj bildirimine tıkladığınız zaman Whatsapp uygulaması açılarak cevaplamanız saplanıyor.

Evet hiç yoktan iyi. 🙂

WhatsApp ve Facebook’un BlackBerry’den asıl kaldırılma nedeninin Mark Zuckerberg‘in 2013 yılından kalma intikam alma çabası olduğunu biliyor muydunuz? Yazıya göz atın
4.7/5 - (8 votes)

Yorum

  • Merhaba bir blackberry passportum var bugün itibari ile whatsapp yükleyebilir ve aktif kullanabilirmiyim? Teşekkürler.

Bir Yorum Ekle